بیوتروریسم

آموزش تصویری شینیون ساده مو | ون یکاد | انواع قطارهای شرکت رجا | سایت پایونیر | نمونه سوالات عملی icdl2 با جواب | مدل لباس مجلسی برای خانم های چاق | قطار تبریز تهران | سیستم جامع دانشگاهی گلستان پیام نور تهران | بلیط اتوبوس | مدل موی جمع شده | مصاحبه با نفرات برتر کنکور ارشد برق | قیمت زانتیا صفر | لباس عروس بچه گانه 2011 | آموزش گريت پارچه | گالانت عینکی |

یکی از معضلات مناقشات بین‌المللی امروز که بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان ابزاری پنهان و البته هدفمند و کم هزینه در دستور کار برخی دولت‌ها بخصوص ابرقدرت‌های غربی قرار گرفته پدیده تروریسم است. بیوتروریسم در تعریف به معنای استفاده تهدیدآمیز و عمدی از عوامل بیولوژیک مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، سموم و... برای ترساندن، ضربه زدن و اعمال فشار به مخالفین سیاسی، اقتصادی، مذهبی یا ایدئولوژیک است...

بیوتروریسم

شنبه، 07 بهمن 1391

تروریسم که به عنوان ابزاری غیرقانونی برای وادارسازی دولت‌ها یا ملت‌ها به انجام کاری تعریف می‌شود به دلیل جنبه‌های خاصش متاسفانه با استقبال روبه‌رو شده و شکل‌هایی نوین از آن بوجود آمده است. شکل‌های جدید این پدیده ضد مردمی و ضد انسانی بیشتر بر پایه جلوگیری از رویایی مستقیم، پنهان‌سازی آمرین و عاملین طراحی می‌شود. از این رو تروریسم پدیده‌ای اطلاعات محور نیز می‌باشد و در سطح کلان خود به کمک‌های مالی، اطلاعاتی و تکنولوژیکی دولت‌ها نیاز دارد.

به عبارت دیگر مدل‌های مختلف تروریسم با توجه به میزان گستردگی دامنه تهدید و میدان عمل و البته مخفی‌سازی منشاء و مبداء تولید بوجود می‌آیند و یکی از نمونه‌های آن که تاریخچه‌ای کهن داشته ولی در قرن اخیر بیشتر مورد توجه و استفاده قرار گرفته است، «تروریسم زیستی» یا «بیوتروریسم» است.

بیوتروریسم در تعریف به معنای استفاده تهدیدآمیز و عمدی از عوامل بیولوژیک مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، سموم و... برای ترساندن، ضربه زدن و اعمال فشار به مخالفین سیاسی، اقتصادی، مذهبی یا ایدئولوژیک است.


از نمونه‌های این روش غیر انسانی در مناقشات می‌توان به استفاده از سم، اهدای هدایای آلوده به ویروس و باکتری و آلوده سازی منابع غذایی و محیط زیست نام برد. اما همانطور که گفته شد هر یک از روش‌های تروریستی برای ضربه زدن به مخالفین با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند و در خصوص علل گرایش به استفاده از پدیده بیوتروریسم می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1. تشخیص عوامل بیولوژیکی بدون استفاده از آزمایشات شیمیایی و با حواس پنج‌گانه امکان پذیر نیست.

2. انتشار عوامل آلوده با استفاده از عوامل نفوذی به آسانی امکان پذیر است.

3. دفاع در برابر این عوامل بسیار مشکل است و رابطه‌ای مستقیم با سطح توانمندی و پیشرفت امکانات حکومت‌ها دارد.

4. نیازی به تاسیسات عظیم ندارد.

5. کشف منشاء انتشار با هدف مبارزه و خنثی سازی به دلیل تاخیری بودن ظهور علائم بسیار مشکل است و در برخی موارد نیز تاثیرات بلند مدت بر جای می‌گذارد.

6. نیازی به تعیین مختصاد هدف نداشته و بسیار کم هزینه است.

7. پتانسیل اثرات منفی آن بسیار بالا بوده و در کل جنبه وحشت آفرینی عمیقی دارد.
در کل می‌توان بیوتروریسم را به دلیل عدم کنترل دقیق در هدف‌گیری و اثرات گسترده و ماندگار آن در آلوده سازی محیط به عنوان یکی از خطرناک‌ترین و البته غیرانسانی ترین روش‌های تروریستی دانست که در دهه‌های اخیر گسترش چشمگیری داشته است.

..............................

نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی

http://www.nasimerahaee.mihanblog.com

نظر، دیدگاه، انتقاد و پیشنهاد شما در باره مطالب، فیلم و مستند چیست؟

در راستای مبارزه  با تروریسم بین المللی، بالاخص فرقه جهنمی رجوی ؛  وب سایت "نوید رهایی" را با  ارسال پیامک (SMS) به دوستان  و آشنایان خود  معرفی كنید.

ارسال مطلب به ایمیل دوستان و آشنایان را فراموش نکنید.

پست های "نوید رهایی " را  در شبكه های اجتماعی به اشتراك بگذارید.

اشتراك گذاری در فیس بوك - كلوب -  بالاترین -  توئیتر  -  Frend Feed  -  Tech norat  -  اشتراك گذاری در Delicious  و به طور عمومی در Google  توصیه كنید.

برای اطلاع رسانی، آگاهی دادن به نسل جوان و خنثی نمودن توطئه شیطانی و نقشه های شوم فرقه مخرب و ضد بشری رجوی؛  لینک کردن " نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی" در سایت ها  و وبلاگ خود و دوستانتان را در دستور کار قرار دهید.

با تشکر
نوید رهایی

 

 برچسب : ازادخدابنده